Hunek i Partnerzy

 

O nas

Kancelaria Hunek i Partnerzy została utworzona w sierpniu 2018 r. przez zespół prawników od lat działających pod kierunkiem Adwokata Dominika Hunka w ramach Spółki Lis i Partnerzy Sp. p. Naszą ambicją jest kompleksowe podejście do problemów stawianych przez Klientów i udostępnianie rozwiązań opartych na aktualnej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu. 

„Dobry prawnik – doradca, procesualista, musi rozumieć biznes podmiotu dla którego pracuje, ponieważ tylko wówczas będzie w stanie zaproponować rozwiązanie, strategię działania, które będą efektywne, a nie jedynie zgodne z prawem. Dynamika zjawisk rynkowych, w szczególności relacji pomiędzy uczestnikami rynku, wymaga od prawników podejścia bardziej złożonego, uwzględniającego o wiele więcej aspektów aniżeli tylko zagadnienia procesu sądowego czy kontraktu. Wszyscy moi prawnicy mają obowiązek zawodowej ciekawości, zarówno w ujęciu ściśle prawniczym, jak również wyrażającej się w ciągłym poszukiwaniu instrumentów służących uzyskaniu biznesowej efektywności dla Klienta.”

 

Adwokat Dominik Hunek

Nasz zespół

Dominik Hunek

Dominik Hunek dołączył do Palestry w 2003 roku. Od 2005 roku jest członkiem Izby Adwokackiej we Wrocławiu. W 2007 r. z wynikiem bardzo dobrym złożył egzamin adwokacki. W latach 2007 – 2008 Partner w Kancelarii Budnik Posnow i Partnerzy, W latach 2008 – 2018 Partner w Kancelarii Lis i Partnerzy. W latach 2015-2016 doradca Ministra Skarbu Państwa, w latach 2016 – 2018 członek Rady Nadzorczej Polskich Linii Lotniczych LOT SA, Przewodniczący Rady Nadzorczej KGHM Polska Miedź SA, w 2016 r. na kilka miesięcy delegowany do pełnienia funkcji Członka Zarządu ds. Rozwoju odpowiedzialnego za aktywa zagraniczne KGHM Polska Miedź SA.

Od szeregu lat kieruje zespołami prawników, z usług których korzystają duże podmioty gospodarcze, między innymi instytucje finansowe, przedsiębiorstwa przemysłowe, spółki energetyczne czy też spółki zarządzające grupami kapitałowymi W ostatnich latach, pracując dla dużych korporacji, był odpowiedzialny m. in. za doradztwo strategiczne w najważniejszych sprawach zarządczych (inwestycyjnych, korporacyjnych, pracowniczych) dedykowanych Zarządom istotnych polskich spółek. Mecenas Hunek jest doświadczonym obrońcą w sprawach karnych, zarówno związanych z przestępczością gospodarczą, kryminalną, jak i w sprawach przestępstw „menedżerskich”, „lekarskich”. Zarządza wszystkimi aspektami merytorycznej działalności zespołu prawników Hunek i Partnerzy.

 

Katarzyna Buratowska

Absolwentka Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii na kierunku Prawo oraz na kierunku Administracja. Do Palestry dołączyła w 2013 r. Od 2016 r. jako adwokat uczestniczy w obsłudze dużych projektów prawniczych w zespołach kierowanych przez adwokata Dominika Hunka, w tym w szczególności sporządzających audyty na zlecenie dużych podmiotów gospodarczych, w tym spółek Skarbu Państwa. Doświadczona procesualistka, w tym także obrońca karny. Wspólnik w kancelarii Hunek i Wspólnicy od 2018 r.

Prawo spółek, prawo cywilne, prawo karne, energetyczne, prawo pracy, postępowania karne, postępowania cywilne.

Katarzyna Kuderska

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stypendystka programu Erasmus, na Southampton Solent University w Wielkiej Brytanii w ramach rocznych studiów prawniczych. W latach 2012 – 2014 odbywała aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu oraz zdobywała doświadczenie w renomowanych kancelariach prawnych. Od 2015 r. jako adwokat uczestniczy w specjalistycznych zespołach prawników pod kierunkiem adwokata Dominika Hunka, świadcząc usługi na rzecz przedsiębiorców, zarządów dużych spółek kapitałowych, w tym z udziałem Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego. Od 2018 r. wspólnik w kancelarii Hunek i Wspólnicy.

Prawo spółek, prawo cywilne, kontraktów, prawo zamówień publicznych, prawo pracy, postępowania sądowe cywilne, administracyjne.

Paulina Rucińska-Białek

Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu uzyskując w 2017 r. tytuł zawodowy radcy prawnego. Od 2016 r. świadczy usługi prawne w ramach zespołu kierowanego przez adw. Dominika Hunka. W październiku 2018 r. uzyskała tytuł mediatora. Stażystka programu Multilaw w Hiszpanii.

Specjalizuje się w prawie cywilnym oraz gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa kontraktów, zagadnień korporacyjnych oraz prawa pracy dla podmiotów z sektora budowlanego, produkcyjnego oraz usługowego. Udziela pomocy prawnej spółkom zarządzającym innymi podmiotami oraz z udziałem Skarbu Państwa.

Kamil Miazga

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W ramach programu MOST studiował również na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 2011-2013 odbywał aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu pod kierunkiem adwokata Dominika Hunka. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując od V roku studiów w Kancelarii Lis i Partnerzy, następnie w ramach innych renomowanych Kancelarii, ostatecznie prowadząc własną kancelarię adwokacką. Od 2018 r. dołączył do zespołu prawników Kancelarii Hunek i Wspólnicy sp.k. świadcząc pomoc prawną głównie dla dużych podmiotów gospodarczych. Zajmuje się przede wszystkim prawem cywilnym oraz prawem gospodarczym. Prowadzi również sprawy karne. Szczególnie istotnym obszarem zaangażowania zawodowego jest prawo kontraktów, zagadnienia zobowiązań deliktowych, jak również prawo pracy oraz prawo nieruchomości.

Maciej Miernik

Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunkach Prawo i Administracja. W latach 2013-2015 odbywał aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując dla kilku renomowanych wrocławskich kancelarii prawnych oraz w ramach założonej w 2016 roku własnej kancelarii adwokackiej. W 2019 roku dołączył do zespołu kierowanego przez Mec. Dominika Hunka, w którym zajmuje się przede wszystkim prawem karnym materialnym, procesowym oraz wykonawczym. Posiada również doświadczenie w zakresie prawa cywilnego materialnego i procesowego. W ramach współpracy z Hunek i Wspólnicy współtworzy zespół prawników odpowiedzialnych za postępowania sporne.

Aleksandra Dybalska

Kierownik biura.

Nasz zespół prawników to wykwalifikowani specjaliści w swoich dziedzinach.

Każdy z naszych adwokatów i radców prawnych jest zaangażowany w zapewnienie kompleksowej pomocy prawnej. Nasza praktyka opiera się na współpracy i zrozumieniu potrzeb klienta.

Rozumiemy, że każda sprawa jest wyjątkowa.

Dlatego dokładamy wszelkich starań, by dostosować nasze usługi do Twoich indywidualnych potrzeb. Nasza obsługa jest spersonalizowana, a my zawsze słuchamy Twoich oczekiwań.